نکات مهم لوازم آرایش

همیشه به تاریخ مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی توجه کنید
لوازم آرایشی، عطرها و کرم‌های پوستی که تاریخ مصرف‌ آنها به اتمام رسیده و هم چنان استفاده می شوند باعث بروز التهاب و عفونت پوستی می شود. علت بوجود آمدن این مشکل وجود هوا و باکتری در این محصولات هستند.

استفاده بیش از حد لوازم آرایشی چه مشکلاتی برای پوست ایجاد می کند؟
اگر مواد آرایشی بیش تر از ۶ ساعت روی پوست بماند باعث علائمی مثل قرمزی، خارش، تورم و تاول‌های زیر پوستی می شود. بعضی از این عوارض کوتاه مدت و بعضی دیگر بلند مدت هستند که توصیه مهم این‌ است که بهتر است از لوازم آرایش‌ های استاندارد که برچسب اصالت دارد و مورد تایید آزمایشگاه‌ های بین المللی و داخلی هستند استفاده شود، زیرا اکثر لوازم آرایشی  که وارداتی هستند از ترکیب های موادی مثل سرب،‌ مایع پرده جنینی، هورمون‌ های پروژسترون و استروژن هست که در ابتدا نشاط و شادابی موقتی به پوست صورت می ‌دهند اما در درازمدت باعث مشکلات پوستی می شود. از سایت های معتبر خرید کنید بمانند فروشگاه سام برگ که عرضه کننده مستقیم از واردکننده ای معتبر است.

کدام محصولات آرایشی  باید هر ۳ ماه یک بار عوض شود؟
به دلیل حساسیت بیشتر چشم به مواد آرایشی محصولات آرایشی چشم باید زودتر از دیگر محصولات جایگزین شوند. لوازم آرایشی چشم که مایع هستند مثل ریمل می تواند محیط مناسب تری برای رشد باکتری باشد. به همین خاطرسریع تر از سایر محصولات آرایشی مثل انواع پودرها و سایه های جامد باید عوض شوند. کارشناسان پوست بر این باورند که ریمل باید هر ۳ ماه یک بار عوض شود که اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که هنگام خشک شدن ریمل تان در آن آب می ریزید از این کار جدا بپرهیزید. زیرا با این کار محیط را برای رشد باکتری ها فراهم می سازید.

-کارگروه پشتیبانی بازرگانی سام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *